Strefa edukacyjna

Edukator społeczny

26

Background
share close

Powiększ swoją świadomość społeczną

Seria audycji Strefy edukacyjnej, w której o tym jak można zwiększyć swoje społeczne zaangażowanie. Poznaj nowe możliwości.

Znajdziesz nas również na:
 

 

Posłuchaj naszych podcastów z serii Edukator społeczny:


Przemoc psychiczna

Prowadzący: Marcin Rutkowski | Gość: Magdalena Witkowska
Magdalena Witkowska opowie o tym czym jest przemoc psychiczna, jak ją rozpoznać i jak szukać pomocy.
Podcast został zrealizowany w ramach dotacji z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Przemoc w sieci

Prowadzący: Krzysztof Dziki | Gość: Aleksandra Gil
Czy przemoc w sieci to poważne zagrożenie?
Na te i inne pytania odpowiada nam trener profilaktyki zdrowia psychicznego Aleksandra Gil w rozmowie z Krzysztofem Dzikim.
Podcast został zrealizowany w ramach dotacji z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Przemoc ekonomiczna

Prowadzący: Weronika Witas | Gość: Anna Tomiczek
Czy słyszeliście kiedyś o przemocy ekonomicznej? Wiecie czym jest?
Psycholożka Anna Tomiczek przedstawi nam:
– czym jest przemoc ekonomiczna?
– kogo może dotknąć?
– jak znaleźć pomóc i czy można dać ją innym?
Podcast został zrealizowany w ramach dotacji z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 


 

Prowadzący: Mateusz Rączka
Podczas dzisiejszej audycji przejdziemy wspólnie ścieżką stresu. Nasz nowy redaktor – Mateusz Rączka – opowie o jego źródłach i o tym jakie reakcje w organizmie zachodzą na jego skutek. Opowiemy sobie o tym po co w ogóle jest stres. Zapraszamy na audycję.

 


Prowadzący: Żywiecka Fundacja Rozwoju
Strefa edukacyjna: EDUKATOR SPOŁECZNY – Prawo rodzinne: obowiązek alimentacyjny dorosłych dzieci wobec rodziców

 


Prowadzący: Ewa Kaliszuk | Gość: Aija Vanaga
Jak wygląda edukacja w łotewskiej szkole?
W trakcie tej audycji Ewa Kaliszuk spotka się z Aiją Vanagą i porozmawiają na wiele ważnych tematów – uwaga – w języku angielskim!

 


Prowadzący: Paulina Łoboz, Michalina Mrózek, Weronika Witas, Magdalena Wrona
Matura – i co dalej? To pytanie zadaje sobie nie jeden maturzysta. W podcaście postaramy się przybliżyć temat. Audycja została zrealizowana w ramach projektu „Czas na młodzież” a poprowadzą ją Paulina Łoboz, Michalina Mrózek, Weronika Witas oraz Magdalena Wrona.


Prowadzący: | Gość: Żywiecka Fundacja Rozwoju
Jakie formy testamentu funkcjonują w polskim prawie? Czy można samemu sporządzić testament? Co zrobić żeby ostatnia wola spadkodawcy nie została podważona? Tu poznacie odpowiedzi na te pytania. Podcast powstał w ramach projektu „Świadomy obywatel, świadoma obywatelka”” realizowanego przez Żywiecką Fundację Rozwoju, finansowanego ze środków będących w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości, uzyskanych w konkursie przeprowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Żywcu.Prowadzący: | Gość: Żywiecka Fundacja Rozwoju
W dobie epidemii bardzo często robimy zakupy przez Internet. Zanim jednak coś zamówimy warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Aby lepiej zrozumieć tematykę prawa konsumenckiego serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu, który z pewnością przyczyni się do rozwiązania problematycznych sytuacji, a także pozwoli ustrzec się przed problemami w przyszłości.
Podcast powstał w ramach projektu „Świadomy obywatel, świadoma obywatelka” realizowanego przez Żywiecką Fundację Rozwoju, finansowanego ze środków będących w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości, uzyskanych w konkursie przeprowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Żywcu.


Prowadzący: Szymon Dyllus, Karol Gawron | Gość: Andrzej Burzyński
W naszych poszukiwaniach szczęścia pomaga nam dziś Andrzej Burzyński.
Czy przygody i wyzwania to szczęście? A może pozwolić sobie być w teraz jak najpełniej?
Każdy z nas widzi to inaczej więc rozmawiamy i siebie słuchamy. Audycje prowadzi Szymon Dyllus i Karol Gawron.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: o. Krzysztof Ruszel OP
W Korbielowie znajduje się wyjątkowe miejsce stworzone przez pasjonatów motoryzacji – mowa oczywiście o Muzeum Motóra. To co sami pamiętają z dzieciństwa przechowują dla kolejnych pokoleń, a starszych zabierają w sentymentalną podróż. W Muzeum można podziwiać samochody (Żuk, Polonez, Fiat 125p, Trabant), motory (odtwarzane ze zdezelowanych eksponatów do stanu fabrycznego) oraz sprzęt RTV i AGD z okresu PRL-u. W tej audycji Magdalena Waligóra porozmawia z jednym z założycieli Muzeum, czyli z o. Krzysztofem Ruszelem OP.


Prowadzący: Szymon Dyllus, Karol Gawron
Już dzisiaj Szymon Dyllus i Karol Gawron porozmawiają o tym jak łączyć zdobywanie świata z byciem w relacjach z ludźmi.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Roksana Kubica
Fundacja Drachma z siedzibą w Bielsku-Białej powstała kilka lat temu, aby dać miejsce do rozwoju i odkrywania siebie. Jednym z jej celów jest gromadzenie ludzi różnej sprawności i różnego wieku. Nam w szczególności bardzo utkwiły w pamięci wydarzenia z muzyką gospel. To było coś!
Co u nich słychać? Jakie wydarzenia planują w najbliższej przyszłości? Jak można ich wesprzeć? I dlaczego zaangażowanie się w licytację to dobry pomysł?
Posłuchajmy o tym w niniejszej audycji, którą prowadzi Magdalena Waligóra a jej gościem jest Roksana Kubica.


Prowadzący: Szymon Dyllus, Karol Gawron
Wyzwania – męska rzecz? A może po prostu ludzka i bliska?
Czy świat byłby bez nich lepszy?
Szymon Dyllus i Karol Gawron opowiedzą jak sami przeżywamy nasze wyzwania i co z pomysłem, że warto nauczyć się przegrywać.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Paulina Białek
OWES – pod tym skrótem kryje się świetny projekt działający na terenie całej Polski. W naszej audycji rozmawiać będziemy o Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej z Bielska-Białej. Dowiemy się co robią, jak pomagają innym, z czego można i warto skorzystać, a przede wszystkim czym są przedsiębiorstwa społeczne i co je wyróżnia. Audycja obowiązkowa dla wszystkich społeczników, przedsiębiorców i nie tylko! A może i Wy macie pomysł na utworzenie własnego przedsiębiorstwa społecznego? Posłuchajcie audycji i umówcie się na kawę z animatorkami OWES 🙂 Zapraszają Magdalena Waligóra oraz Paulina Białek.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Paulina Białek, Anna Jafernik
Eko Asy nadciągają! O co chodzi? W ramach Edukatora społecznego zapraszamy na audycję z udziałem Pauliny Białek i Anny Jafernik z Fundacji „Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy”. Opowiedzą nam o nowym projekcie skierowanym do młodzieży z powiatu żywieckiego. Audycję poprowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Klarysa Nikiel, Sabina Kotlarz
Na kulinarnej mapie Żywiecczyzny całkiem niedawno pojawiło się nowe miejsce. Mowa o Przystanku Zabłocie, gdzie serwowane są pyszne pierogi. Co ciekawe, miejsce to zatrudnia osoby wykluczone społecznie i jest to tzw. przedsiębiorstwo społeczne. Magdalena Waligóra zapyta o to misce swoich gości, którymi będą Klarys Nikiel i Sabina Kotlarz.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Anna Jafernik
Zastanawiacie się, czy „Stypendium z pasją” jest dla Was? Chcecie rozwijać swoje talenty i pasje? Jeżeli ukończyliście 13 lat i jesteście z terenu powiatu żywieckiego to z pewnością to coś dla Was!
Posłuchajcie o świetnym projekcie realizowanym przez Żywiecką Fundację Rozwoju. Gościem Magdaleny Waligóry będzie Anna Jafernik.


Prowadzący: Klaudia Lach i Magdalena Waligóra
Słyszeliście może o High School Business Challenge? Jesteście uczniami szkoły średniej i chcecie poprawić swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości?
Klaudia Lach i Magdalena Waligóra opowiedzą Wam więcej o tym projekcie!


Prowadzący: Szymon Dyllus i Karol Gawron
Jak możemy sobie pomagać? Karol Gawron pyta Szymona Dyllusa o jego odkrycia w tym temacie. W przyjacielskiej rozmowie odzieramy coaching ze stereotypów. Mówimy o jego potencjale. Oddajemy Wam audycję o pasji słuchania i mądrego towarzyszenia.


Prowadzący: Szymon Dyllus i Karol Gawron
Czy chcemy spokoju? A może żeby się działo? O tych ścierających się siłach jest właśnie ta audycja: „Wyjdź ze strefy komfortu!”. Poprowadzą ją Szymon Dyllus i Karol Gawron. Posłuchajcie.


Prowadzący: Szymon Dyllus i Karol Gawron
Warto się uczyć, ale czasem zdecydowanie inaczej niż to dotychczas robiliśmy. Z dystansem do przeszłości i uśmiechem, wspominają swoje naukowe drogi Szymon Dyllus i Karol Gawron. Posłuchajcie audycji „O edukacji”. Jest to pierwszy odcinek naszego Edukatora społecznego. Serdecznie zapraszamy!

 


 


Strefa edukacyjna

Rate it
0%