Obieżyświat

Obieżyświat

109

Background
share close
5

Poznaj ciekawe miejsca na świecie

Wraz z zaproszonymi gośćmi opowiemy o różnych pięknych miejscach na ziemi, które warto poznać bliżej.

 

Znajdziesz nas również na:
1 23 1   2 2

 

Posłuchaj naszych podcastów działu Obieżyświat:


Prowadzący: Marta Krzyżowska
W audycji dowiecie się gdzie można jeździć na nartach w Polsce i Europie, a także poznacie kodeks narciarza!

 


Prowadzący: Katarzyna Romańczyk-Imielska
Zima w Beskidach jest piękna jednak górskie wędrówki wymagają odpowiedniego przygotowania. W dzisiejszej audycji dowiesz się: jak ubrać się na szlak, co spakować do plecaka i o czym pamiętać przed wyjściem w góry. Do usłyszenia!

 


Prowadzący: Kinga Tomaszek | Gość: Sylwia Butor
Tokio, Tokio, i jeszcze raz Tokio…
To tam dziś przeniesiemy się dziś w podróż w wywiadzie z Sylwią Butor. Sylwia opowie nam jak żyło jej się w Tokio, co jest godne polecenia i co możemy tam dobrego przekąsić.

 


Prowadzący: Anna Janczyk
Money, money, money… Na podróżowanie trzeba ich całkiem sporo! Ale czy to tak do końca prawda? W dzisiejszej audycji Anna Janczyk przedstawi kilka sposobów na tanie podróżowanie, które każdy z nas może wcielić w życie.

 


Obieżyświat – Tylko we Lwowie

Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra
Masoni, opera, UPA, słonina i bogata historia… Co jeszcze kryje Lwów i co ma do zaoferowania turystom na weekend? Po lwowskich uliczkach, knajpach i atrakcjach poprowadzą słuchaczy Anna Janczyk i Magdalena Waligóra.

 


Prowadzący: Anna Janczyk
Bielsko-Biała – miasto Reksia, Bolka i Lolka oraz Baltazara Gąbki. Anna Janczyk w kolejnym odcinku z cyklu Obieżyświat zaprasza słuchaczy na spacer po bielskich ulicach, podczas którego będzie można zapoznać się z kilkoma ciekawostkami o tym magicznym mieście, dowiedzieć jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić i co ciekawego czeka w Bielsku na żądnych przygód rowerzystów.

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Magdalena Waligóra
Podróżować jest bosko – z tym założeniem zgodzi się chyba każdy, kto miał możliwość poznawać świat inaczej niż przez ekran telewizora, czy komputera. O tym jak podróże potrafią zmienić życie, dlaczego sytuacje kryzysowe są dobre i dlaczego w Albanii nie warto jeździć pod prąd rozmawiać będą Anna Janczyk i Magdalena Waligóra. Dowiecie się także jak Fundacja Dobry Widok ma zamiar pomagać w odkrywaniu świata młodym ludziom! Koniecznie bądźcie z nami.

 


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Anna Janczyk
Wilno jest wileńskie! W podróż do tego niesamowitej stolicy naszych sąsiadów zapraszają Anna Janczyk i Magdalena Waligóra. Dowiecie się czy Matka Boska Ostrobramska faktycznie świeci, czy samolotem zawsze dotrzemy na miejsce szybciej niż samochodem i co sprawia, że chórzystom ciężko śpiewa się w Wilnie. PS Dla zainteresowanych: Ser Džiugas 😀

 


Prowadzący: Magdalena Waligóra i Joanna Frycz
Obecnie (marzec 2021 r.) to bardzo popularny kierunek, bo to kraj do którego wjechać można bez testu na koronawirusa. Zanzibar!
Państwo pełne kontrastów, dobrych ludzi, ciekawego jedzenia i pięknych miejsc. Odwiedzicie ten kraj z Joanną Frycz i Magdaleną Waligórą w kolejnym odcinku Obieżyświata.
PS. Kontynuować będziemy naukę języka suahili więc koniecznie bądźcie z nami!

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Anna Eberle
Przenieście się z nami do kraju wielkich miast, majestatycznych parków narodowych, różnorodnych krajobrazów i sympatycznych ludzi! Przejedźcie z nami ze wschodniego na zachodnie wybrzeże USA. Będzie to niesamowita wyprawa, w którą zapraszają nas Anna Eberle! A rozmawiać z nią będzie Anna Janczyk. Zapraszamy.

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Anna Eberle
Jak tabelka w exelu może pomóc w wyjeździe do USA? W dzisiejszmy odcinku Obieżyświata Anna Eberle opowiadać będzie o tym, jak dobrze zorganizować wyjazd do Stanów, co warto sprawdzić i na co się przygotować. Jest to pierwsza część audycji o USA z Anią. W kolejnej opowie nam już o swojej podróży z jednego wybrzeża Ameryki na drugie. Audycje prowadzi Anna Janczyk.

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Dominika Putyra
Jak zobaczyć miasto w radiu? Zapraszamy na spotkanie z Dominiką Putyrą, z którą odkrywać będziemy Paryż wszystkimi zmysłami, z wyjątkiem… Posłuchajcie sami! Jest to część pierwsza a audycje poprowadzi Anna Janczyk.

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Sara Blejwas
Co się dzieje na Białorusi? Jak zrozumieć obecną sytuację? Czy da się scharakteryzować naród białoruski i wreszcie, jak możemy pomóc Białorusinom? W dzisiejszym odcinku z Sarą Blejwas rozmawiać będzie Anna Janczyk, która dopyta o te i inne kwestie.

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Magdalena Waligóra
W Obieżyświecie wybierzemy się dziś w podróż w czasie!
Z Magdaleną Waligórą poszukiwać będziemy zaginionych członków rodziny, dowiemy się gdzie warto szukać i jaki sens ma sprawdzanie co przydarzyło się naszym przodkom. Audycję prowadzi Anna Janczyk.

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Ewa Korbut
Hakuna Matata Drodzy Słuchacze! Zapraszamy na wyprawę do kolorowej i pełnej uśmiechu Kenii. O tym jak żyje się w tym kraju, co robią tam animatorzy Ruchu Światło Życie, jak możemy pomóc dzieciakom z SHALOM HOME my w Polsce i o wielu, wielu innych sprawach Anna Janczyk rozmawiać będzie z Ewą Korbut. Zapraszamy!!!

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Iwona Sapeta
Jak uczą śpiewu w Hiszpanii?
Czy dobrze żyje się w Madrycie?
Co to jest Zarzuela?
Co robi Instytut Kultury Polskiej w Hiszpanii?
Na te i inne pytania zadawane przez Annę Janczyk odpowiadać będzie w dzisiejszej audycji Iwona Sapeta.

 


Malta

Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra
Czy wiecie, że na malutkiej (316 km²) Malcie znajduje się aż 359 kościołów?
Całkiem sporo, no nie?
W Obieżyświecie wybierzemy się z Magdaleną Waligórą i Anną Janczyk na tę przepiękną wyspę! Zapraszamy!

 


Prowadzący: Anna Janczyk | Gość: Iwona Sapeta
¡Hola amigos!
W dzisiejszej audycji Anna Janczyk oraz Iwona Sapeta zabiorą Was do Hiszpanii! Porozmawiają o języku, ludziach i pracy w tym kraju.

 


Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra
W „Obieżyświecie” wybierzemy się na niezwykłą, pełną kontrastów wyspę! Magdalena Waligóra opowie nam o Sycylii, jej mieszkańcach, kulturze i kuchni. Audycję poprowadzi Anna Janczyk.

 


Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra
Zabierzemy Was w podróż do włoskiej Foggi! Opowiemy o tym jak rozpocząć studiowanie w ramach programu Erasmus Plus, jak wygląda życie w regionie Puglia i na co należy uważać w tym kraju. Audycję prowadzi Anna Janczyk i Magdalena Waligóra.

 


Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra
W audycji przeniesiemy się do słonecznej Portugalii wraz z Anną Janczyk i Magdaleną Waligórą. Poradnik dla podróżników i uczestników wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus Plus.

 


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: o. Beniamin Synycja OFM
W audycji “Obieżyświat” zawędrujemy do odległej i pięknej Argentyny!
Magdalena Waligóra rozmawiać będzie z o. Beniaminem Synycją OFM, o tym jak żyje się w Argentynie, co robi tam polski misjonarz i co najbardziej zaskakuje w żyjących tam ludziach.

 


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Magdalena Wolińska-Redi
Audycja z udziałem Pani Magdaleny Wolińskiej-Riedi – dziennikarki, realizatorki i współproducentki ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie, autorka książek “Kobieta w Watykanie” i “Zdarzyło się w Watykanie”.

 


 

 


Obieżyświat

Ułatwienia dostępu

0%