Sportowe emocje

Sportowe emocje

today5 maja 2021 112

Background
share close

Emocjonujące audycje o sporcie

Poznaj różne dyscypliny sportu, sylwetki sportowców ze świata oraz lokalne drużyny i kluby sportowe.

Znajdziesz nas również na:
1 23 1   2 2

 

Posłuchaj naszych podcastów działu Sportowe emocje:


Prowadzący: Marta Synowiec
Każą nam być fit, a zapominają, że jesteśmy ludźmi.

 


Prowadzący: Michał Malinowski
Nieco ponad dwa tygodnie temu dobiegła końca rywalizacja podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Co z nich zapamiętamy? O tym posłuchać możecie w tej audycji 😊

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Windsurfing to sport wodny klasyfikowany jako konkurencja żeglarska. Na igrzyskach olimpijskich rozgrywany od 1984roku dla mężczyzn i od 1992roku dla kobiet. Obecna klasa olimpijska to iq foil, który polega na lewitowaniu nad wodą.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat lekkoatletyki, dowiecie się jak powstała i z jakich dyscyplin sportowych się składa.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Tenis to dość popularny sport na całym świecie. Dział sportowy przygotował dla was audycje na temat tej dyscypliny sportowej, a dokładnie o tym jakie były jej początki i na czym polega. W naszej gminie a dokładnie w Krzyżowej znajdują się korty tenisowe z których można skorzystać o każdej porze dnia. Część ekipy radiowej miała okazję z nich skorzystać. Zapraszamy do wysłuchania naszej audycji oraz do gry w tenisa „

 


Prowadzący: Paweł Czechowski
W Dzień Dziecka warto opowiedzieć o dziecku, które zachwyciło świat. Nadia Comaneci, rumuńska gimnastyczka, w wieku ledwie 14 lat zachwyciła sędziów i publikę na igrzyskach olimpijskich, otrzymując – jako pierwsza w historii – „dziesiątkę”, notę oznaczającą perfekcję. Jej życie nie zawsze było jednak perfekcyjne… 

 


Prowadzący: Franek Kowal
Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której przygotowaliśmy dla was garść faktów i informacji o jednym z najwybitniejszych włoskich piłkarzy – Roberto Baggio. Audycję przygotował Franek Kowal.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek, Dawid Dendys, Patryk Widz | Gość: Wiktor Waligóra,Sebastian Zajda,Jakub Buława
W dzisiejszej audycji porozmawiamy na temat piłki nożnej z gośćmi specjalnymi drużyny LKS Korbielów, oraz z gościem z LKS „JELEŚNIANKA” Jeleśnia. Audycja została zrealizowana w ramach projektu „Czas na młodzież” przez Wiktora Waligórę, Sebastiana Zajdę, Jakuba Buławę.

 


Prowadzący: Paweł Czechowski
„To był naprawdę niedobry chłopak” śpiewał o nim zespół The Analogs. A jaka była prawda? Czy „Czarny Ułan znad Renu” był rzeczywiście jedynie pionkiem w rękach hitlerowskiej propagandy? Prawda o tym wybitnym sportowcu Was zadziwi! Audycje przygotował Paweł Czechowski.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Tenis to dość popularny sport na całym świecie. Przygotowaliśmy dla was audycje na temat tej dyscypliny sportowej, a dokładnie to jakie były jej początki i na czym polega. Zapraszamy do wysłuchania!

 


Prowadzący: Paweł Czechowski
Na kilka miesięcy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney szansę życia otrzymał gwinejski pływak Eric Moussambani Malonga – dzięki tzw. dzikiej karcie mógł wystartować z najlepszymi… Choć do startu na IO w życiu nie widział basenu o rozmiarach olimpijskich. Zaliczył też najgorszy start w historii imprezy – a mimo to stał się idolem tłumów. Oto absolutnie niezwykła historia w prawdziwie olimpijskim duchu! Podcast zrealizował Paweł Czechowski.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Skoki narciarskie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W dzisiejszej audycji, którą prowadzi Michalina Mrózek dowiecie się jak powstała, na czym polega oraz jakie zasady w niej obowiązują.

 

 


Prowadzący: Paweł Czechowski
Na przełomie października i listopada 1956 roku na Węgrzech wybuchło powstanie. Węgrzy wyszli na ulicę domagając się większych wolności, lecz niestety ten bohaterski zryw został brutalnie stłumiony przez Armię Radziecką, która wkroczyła do ich kraju. Kilka tygodni później, na Igrzyska Olimpijskich w Melbourne, w meczu piłki wodnej zmierzyły się reprezentacje Węgier i ZSRR. W pewnym momencie woda w basenie zabarwiła się na czerwono – od krwi… O tym wydarzeniu opowie Paweł Czechowski.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat porównania starożytnych Igrzysk Olimpijskich do nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Audycje prowadzi Michalina Mrózek.

 


Prowadzący: Paweł Czechowski
22 lutego 2021 r., tuż po zdobyciu szczytu Kilimandżaro, zmarł Aleksander Doba – wybitny polski kajakarz i podróżnik, który wcześniej trzykrotnie – zupełnie sam – przebył w kajaku Atlantyk. Audycja przybliża jego życiorys od wczesnych lat dziecinnych aż po śmierć prawdziwego podróżnika – na „Dachu Afryki”. W tej audycji opowie o nim Paweł Czechowski.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat lekkoatletyki, dowiecie się jak powstała i z jakich dyscyplin sportowych się składa. Opowie Wam o tym Michalina Mrózek.

 


Prowadzący: Paweł Czechowski
Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat Paolo Rossiego. Audycje poprowadzi Paweł Czechowski.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek | Gość: Jakub Buława
W Sportowych emocjach gościmy dziś Jakuba Buławę. Rozmawiać będziemy o klubie sportowym LKS Jeleśnianka, o tym jak przebiegają treningi i czy zajmują się wyłącznie piłką nożną czy działają też na innych polach. Audycję prowadzi Michalina Mrózek.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Ole, ole, ole, ole!!! Pamiętacie jak rozmawialiśmy o piłce nożnej? Temat jest tak obszerny, że zapraszamy do wysłuchania drugiej części audycji na ten temat. PS Nie damy się! Nie damy się!

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Piłka to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Czy jednak wiecie jak to się zaczęło, znacie zasady ogólne, wykroczenia? Zapraszamy na I część audycji o tej tematyce!

 Prowadzący: Michalina Mrózek
Michalina Mrózek przygotowała dla was audycje na temat koszykówki.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
W związku z obowiązującymi obostrzeniami przyszła prawdziwa moda na skitoury!
O co właściwie chodzi? Jak zacząć uprawiać ten sport? Opowie Michalina Mrózek.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Piłka siatkowa, to właśnie ta dyscyplina dostarczała nam niezwykłych emocji podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku.
W świat tej dyscypliny wprowadzi nas Michalina Mrózek

 


Prowadzący: Marta Krzyżowska
Interesuje Cię jazda konna i wszelkie rzeczy z nią związane? Marta Krzyżowska w audycji SPORTOWE EMOCJE opowie o jeździe konnej.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Sport to zdrowie! Michalina Mrózek przygotowała dla was 10 ciekawostek sportowych

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
O najstarszych dyscyplinach sportowych opowie Wam Michalina Mrózek

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Michalina Mrózek przygotowała dla Was 10 ciekawostek sportowych.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek
Michalina Mrózek przygotowała dla Was audycje o tematyce narciarskiej.

 


Prowadzący: Michalina Mrózek | GOŚC: Aniela Sawicka
Przed sezonem narciarskim zapraszamy na wywiad z Anielą Sawicką narciarką Alpejską

 


 


Sportowe emocje

0%