Strefa gier

Strefa gier

micStrefa giertoday05/02/2024 203

Tło
share close

Poznaj świat strefy gier

Dział, w którym znajdziesz różne serie audycji tworzone przez fanów oraz pasjonatów wszelkiego rodzaju gier!

Słuchaj na Spotify!

Radio Widok - Strefa gier na Spotify

Radio Widok Radio Widok to internetowe radio Non-Profit tworzone przez społeczność gminy Jeleśnia, w którym główną siłą twórczą jest młodzież. Znajdziesz tu audycje o tematyce edukacyjnej, społecznej, podróżniczej, religijnej a także różnego rodzaju audycje muzyczne oraz na temat kultury i sztuki. Dla najmłodszych słuchaczy prezentujemy codzienną porcję wieczorynek. Życzymy miłego słuchania [email protected]

 • Audycje muzyczne: Jarmarki Bożonarodzeniowe w Krakowie
  by Radio Widok on 20/12/2023 at 05:00

  Audycja Weroniki Witas ,,Jarmarki Bożonarodzeniowe w Krakowie”. Jest ona poświęcona tematowi Jarmarków Bożonarodzeniowych w Krakowie. Weronika podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami. Jak sama zapewnia – ,,Zachęcę Was do wybrania się na Świąteczny Jarmark w celu poczucia klimatu zbliżających się świąt, zakupienia prezentów”.

 • Audycje muzyczne: Miejsca warte uwagi w Krakowie – Patrycja Pochopień
  by Radio Widok on 20/12/2023 at 05:00

  Audycja Patrycji Pochopień ,,Miejsca warte uwagi w Krakowie”. Jest ona poświęcona miejscom wartym naszej uwagi w mieście smoka i obwarzanek, czyli pięknym Krakowie. Patrycja podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami. Przybliży wam ciekawe lokalizacje, które miała możliwość zobaczyć na żywo w Krakowie. Jak sama zapewnia – ,,Zainspiruję was do zorganizowania wycieczki po malowniczym Rynku, historycznym Kazimierzu i miejscach, gdzie króluje natura pośród miejskiego terenu”.

 • Audycje muzyczne: Muzykoterapia – co i jak nam w ciele gra?
  by Radio Widok on 14/01/2023 at 05:00

  Muzyka otacza nas w całym naszym codziennym życiu, może zmienić nasz humor o 180° i wpływać na nasze samopoczucie. Ale jak to się dzieje? I kto się badaniem tego właściwie zajmuje? Na te pytania poznasz odpowiedzi w mojej audycji, w której odbywam rozmowę z Marleną Kandzią – studentką 3 roku muzykoterapii. Zapraszam! Maja Semeniuk

 • Sztuka i Kultura: Sztuka Coachingu – praca z przekonaniami
  by Radio Widok on 29/12/2022 at 05:00

  Na koniec roku w Sztuce & Kulturze Krzysztof Dziki rozmawia z Agnieszką Maj – pedagogiem specjalnym, z 17-letnie doświadczenie w pracy z Orzeczeniem o Niepełnosprawności, coachem, wykładowcą akademickim oraz trenerem mentalnym i doradcy rozwoju osobistego w firmie Heksagon Będzie o poczucie własnej wartości, planowaniu, sztuce coachingu i narzędziach, które mogą nam pomóc w zakończeniu starego oraz rozpoczęciu nowego roku.

 • Obieżyświat: Mapa czasu-wspomnienia podróżnicze – Huta Polańska-moja odskocznia od świata
  by Radio Widok on 05/12/2022 at 05:00

  “A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…” – to sformułowanie jest Wam zapewne dobrze znane, ale co jeśli Wam powiem, że to nie Bieszczady są tym miejscem, w które chcę uciekać? W przypadku miejsca nazwane przeze mnie “moją samotnią” będzie tylko jedna lokalizacja… O niej w tym odcinku “Mapy Czasu”.

 • Edukator społeczny: O przemocy fizycznej i innych przypadkach
  by Radio Widok on 04/12/2022 at 11:28

  Zapraszmy na rozmowę z dr Kamilą Konieczek w której poruszymy temat przemocy fizycznej i innych jej odmian. Zdefiniujemy czym takowa przemoc jest oraz przyjżymy się profilowi osoby pokrzywdzonej,  jak i modelowi sprawcy takiego konfliktu. Podcast został zrealizowany w ramach dotacji z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 • Audycje muzyczne: One Republic
  by Radio Widok on 26/11/2022 at 05:00

  “One Republic to kultowy amerykański zespół, którego skład zmieniał się na przestrzeni lat, jak również jego nazwa, począwszy od This Beautiful Mess, Republic aż po obecną nazwę. 🤩 A już tutaj polecą największe przeboje chłopaków takie jak: ,,Counting stars’’ ❤️ ,,If I lose myself’’ 🥰 czy „Kids”, czyli utwór który łączy w sobie elementy popu, rocka i electropopu. A o czym opowiada tekst tej piosenki 🧐 dowiecie się słuchając właśnie tej audycji. Do usłyszenia! ☺️

 • Sztuka i Kultura – Sztuka projektowania. Wywiad z Angeliką Witek
  by Radio Widok on 23/11/2022 at 05:00

  Jeśli interesujecie się modą zapraszamy na dzisiejszą audycję z projektantką mody Angeliką Witek! 🕊️ W wywiadzie Angelika opowie nam o swoich projektach i celach na przyszłość. Poznamy również kulisy współpracy z francuskim magazynem „Raamat”, w którym zostały opublikowane stroje Angeliki 😍 Czy moda ma coś wspólnego ze sztuką? Albo architekturą? Słuchajcie już dziś na stronie www.radiowidok.pl! Zaprasza prowadząca: Izabela Hura ❤️

 • Obieżyświat: Jak przygotować się na zimowe wędrówki po Beskidach?
  by Radio Widok on 21/11/2022 at 05:00

  Zima w Beskidach jest piękna jednak górskie wędrówki wymagają odpowiedniego przygotowania. W dzisiejszej audycji dowiesz się: jak ubrać się na szlak, co spakować do plecaka i o czym pamiętać przed wyjściem w góry. Do usłyszenia!

 • Edukator społeczny: Mediacje
  by Radio Widok on 20/11/2022 at 10:56

  Porozmawiajmy o mediacjach! Naszym gościem jest Iwona Marek – z wykształcenia pedagog, absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie.  Trener psychoedukacji i socjoterpii. Pasjonatka rozwoju osobistego, międzynarodowy coach ICF,  mediatorka sądowa, trenerka prowadząca procesy rozwojowe dla osób indywidualnych i biznesu.  Społecznik i aktywistka. Od lat zaangażowana w wolontariat. Głównym tematem podcastu są mediacje – czym są i na czym polegają? Jakie są korzyści z polubownego rozwiązywania sporów? Podcast został zrealizowany w ramach dotacji z Programu Aktywni Obywatele –  Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 • Audycje muzyczne: Echo Kosmosu
  by Radio Widok on 19/11/2022 at 05:00

  Dzisiejszą audycję nadajemy z kosmosu, z którego wyruszymy w podróż w kierunku Ziemi. Nasz lot umilą nam dźwięki dryfujące w przestworzach.

 • Obieżyświat: Mapa czasu-wspomnienia podróżnicze Bartka – Izrael 2019
  by Radio Widok on 14/11/2022 at 05:00

  Lubię podróże. Lubię też wspomnienia. Dlatego właśnie chciałbym podzielić się z Wami swoimi wspomnieniami z podróży.

 • Edukator społeczny: Stres permanentny a przemoc – metody radzenia sobie ze stresem
  by Radio Widok on 06/11/2022 at 11:22

  O Stresie permanentnym i jego związku z przemocą oraz o metodach radzenia sobie z tym stresem porozmawia Marcin Rutkowski z psycholożką Magdaleną Witkowską. Podcast został zrealizowany w ramach dotacji z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 • Audycje muzyczne: Muzyka, Popkultura, Stereotypy – Taylor Swift
  by Radio Widok on 02/11/2022 at 05:00

  Wielu ludzi niesłusznie uprzedza się do niektórych gatunków muzycznych czy artystów, tylko i wyłącznie z powodu, że “ktoś tak powiedział”. Nie przekonując się samodzielnie, czy jest to coś, co może nam się spodobać. Kierują się wyłączynie opinią publiczną. W dzisiejszej audycji muzycznej Kacper porozmawia z wami i przeanalizuje stereotypy oraz spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy są prawdziwe czy nie. 

 • Strefa edukacyjna: Przemoc w Rodzinie a Zespół Interdyscyplinarny
  by Radio Widok on 16/10/2022 at 10:00

  Zatrzymaj się na chwilę… poruszymy dziś poważny temat przemocy w rodzinie! Czy słyszałeś kiedyś pojęcie ,,Zespół Interdyscyplinarny? 🧐 Czy wiesz czym się zajmuje? W jednym zdaniu można powiedzieć, że jego działania skupiają się w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  Jak dokładnie wyglądają te działania? Co to są grupy robocze? Jak uzyskać pomoc, gdy jest się ofiarą bądź świadkiem przemocy w rodzinie?  Tego wszystkiego dowiesz się w dzisiejszej audycji, w którym gościem jest Marta Dendys – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Jeleśnia. Weronika Witas

 • GŁOS FOLKLORU – STROJE GÓRALI ŻYWIECKICH CZ. 2
  by Radio Widok on 10/10/2022 at 08:00

  Gościem dzisiejszej audycji jest znana osobowość Pani Jadwiga Jurasz – kierownik artystyczny Mali Grojcowianie i Grojcowianie oraz właścicielka Pracowni Mody Regionalnej ,,Stroje Górali Żywieckich” w Przybędzy. W drugiej części m.in.: -Scharakteryzujemy tradycyjny strój żywiecki dla kobiety, mężczyzny i dziecka. -Poruszymy kwestię szacunku do stroju i sposobu jego noszenia. Zrealizowano w ramach projektu ,,Głos Folkloru” konkursu grantowego Fundacji Braci Golec ,,Kultura w Regionie, Region w Kulturze”.

 • GŁOS FOLKLORU – STROJE GÓRALI ŻYWIECKICH CZ. 1
  by Radio Widok on 10/10/2022 at 04:00

  Gościem dzisiejszej audycji jest znana osobowość Pani Jadwiga Jurasz – kierownik artystyczny Mali Grojcowianie i Grojcowianie oraz właścicielka Pracowni Mody Regionalnej ,,Stroje Górali Żywieckich” w Przybędzy. W pierwszej części porozmawiamy m.in. o tym: -Jak wyglądała przygoda z folklorem i szyciem Pani Jadwigi? -Skąd pozyskiwano materiały i wiedzę o tradycyjnych strojach? -Jak zmieniała się świadomość ludzi na temat strojów na przestrzeni lat? Zrealizowano w ramach projektu ,,Głos Folkloru” konkursu grantowego Fundacji Braci Golec ,,Kultura w Regionie, Region w Kulturze”.

 • To jest napad! Z Frankiem i Młodym Buddą o sztuce performatywnej
  by Radio Widok on 06/10/2022 at 04:00

  Robienie zakupów spożywczych z psem z kosmosu? Napad na bazar spożywczy? To tylko niektóre tematy, jakie spotkamy w utworach Franka Warzywa i Młodego Buddy. Podczas audycji rozmawiam z muzycznym duetem o ich twórczości performatywnej. Nie zabraknie także krótkiej relacji z koncertu, który odbył się pod warszawską Zachętą.


Strefa gier

Ułatwienia dostępu

0%