W stronę słońca

W stronę słońca

27

Background
share close

Audycje o tematyce górskiej

Dział dla pasjonatów gór i wędrówek po szlakach w stronę słońca. Poznasz tu górskie tereny oraz górskich zdobywców.

Znajdziesz nas również na:
 

 

Posłuchaj naszych podcastów działu W stronę słońca:Prowadzący: Magdalena Waligóra| Gość: Michał Juraszek
GOPR – tego skrótu chyba nie trzeba rozwijać.GOPR to ludzie, którzy wielkie serce mają nie tylko do gór ale też do ludzi, którym śpieszą z pomocą, gdy tylko jest taka potrzeba. Czy wiecie jednak na czym dokładnie polega działalność w GOPR? Gdzie stacjonują? Dlaczego tak kochają góry? Czy ich praca jest bezpieczna? O tym wszystkim opowie nam gość Michał Juraszek – ratownik, ochotnik. Audycję prowadzi Magdalena Waligóra.

 Prowadzący: Imielscy w podróży | Gość: Alicja Pawlica, Magdalena Waligóra, Marcin Rutkowski
Czym różni się Żywiecka Korona Beskidów i Korona Beskidu Żywieckiego? Dlaczego warto wyruszyć na górskie szlaki? Co zrobić żeby oficjalnie zacząć kolekcjonować górskie szczyty? Jak dokumentować swoje wędrówki, aby otrzymać odznakę? Na te i inne pytania odpowiedzą nam Alicja Pawlica, Magdalena Waligóra i Marcin Rutkowski – miłośnicy gór, którzy wędrują po urokliwych szlakach Beskidów. Audycję przygotowali Katarzyna i Patryk Imielscy (Imielscy w podróży).


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Zuza Klęka
„Ja jestem z gór, jestem góralką i nie ma, że sobie nie poradzę” tak o sobie mówi Zuza Klęka, ratowniczka-ochotniczka GOPR, jedna z kilku kobiet udzielających się w tej roli. W tym podcaście będzie opowiadać o tym jak wyglądają egzaminy wstępne i praca w roli ochotniczki-ratowniczki. Audycje poprowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Mateusz Ficoń
@Klub Fotograficzny PTTK Góry Bez Cenzury funkcjonuje niemal od sześciu lat. W ramach działalności organizują m.in. różne wyjazdy górskie, a członkowie chętnie udzielają się społecznie uczestnicząc jako wolontariusze przy organizacji różnych festiwali biegowych. Sami też zorganizowali @Bieg po COOLturę – Żywiec. Posłuchajcie dzisiaj o 17.30 i 20.00 rozmowy z prezesem klubu Mateuszem Ficoniem. Będzie m.in. o tym jak łączyć pasję do gór z działalnością społeczną.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Piotr Piętka
Jakie górskie perełki skrywają się za miedzą, czyli w pobliskiej Słowacji? Jak zorganizować wyprawę górską w rejon Małej Fatry? I przede wszystkim z czym (albo raczej z kim!) kojarzy Wam się to miejsce?
O tym wszystkim opowie nam wyjątkowy gość – Piotr Piętka – przewodnik beskidzki, przewodnik tatrzański, pilot wycieczek i przodownik turystyki górskiej. Doświadczenie górskie zdobywał nie tylko w polskich i słowackich górach, ale także w masywach górskich Europy i świata, m.in. w Himalajach i Górach Skalistych. Audycję prowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra
Przewodniczki o swoje miejsce w górach musiały zawalczyć. Łatwo nie było, ale góry weryfikują najlepiej. Na skalistych graniach pracują kobiety – mistrzynie w swoim fachu, ale ich droga do upragnionego zawodu była długa i kręta. Ale przewodniczki są wytrwałe i podążają za marzeniami – w stronę słońca… Podcast Magdaleny Waligóry.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Michał Juraszek
GOPR – tego skrótu chyba nie trzeba rozwijać. ❤ GOPR to ludzie, którzy wielkie serce mają nie tylko do gór ale też do ludzi, którym śpieszą z pomocą, gdy tylko jest taka potrzeba.
Czy wiecie jednak na czym dokładnie polega działalność w GOPR? Gdzie stacjonują? Dlaczego tak kochają góry? Czy ich praca jest bezpieczna?
O tym wszystkim opowie nam gość Michał Juraszek – ratownik, ochotnik. Audycję prowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Sabina Zygmunt – Nad Poziomem Codzienności
W trakcie zdobywania jednego ze szczytów korony Beskidu Żywieckiego nasza ekipa radiowa poznała panią Sabinę Zygmunt, autorkę profilu Nad Poziomem Codzienności i wielką pasjonatkę gór. A spotkaliśmy się dokładnie w Schronisko PTTK na Rysiance. Przekażemy wiele cennych informacji o Rysiance, a nasz gość podzieli się z nami opowieściami o swojej wielkiej pasji. Audycję i wywiad prowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Tomasz Habdas
Ostatnia audycja o Kilimandżaro z udziałem Tomasza Habdasa, autora bloga „W Szczytowej Formie” cieszyła się wielką popularnością! Przygotowaliśmy zatem dla Was kolejną niespodziankę! Tym razem przeniesiemy się w Beskidy, a dokładniej, będziemy przemierzać Główny Szlak Beskidzki liczący ok. 500 km. Nasz gość opowie nam o swojej wyprawie, o przygotowaniach i trudnościach. A Wy? Planujecie przejść Główny Szlak Beskidzki, a może już to zrobiliście? Audycję prowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Marta Krzyżowska
Wschody słońca w górach? A zwłaszcza w cudownym Beskidzie Żywieckim?
Zapraszamy na krótki podcast Marty Krzyżowskiej, która opowie o swoich wrażeniach z wypraw na wschody słońca w górach.
A Wy? Wolicie wschody czy zachody słońca?


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Tomasz Habdas
Sceneria niczym z „Króla Lwa”. Góra-legenda no i marzenie niejednego podróżnika. Oczywiście mowa o Kilimandżaro (5895 m n.p.m.)!
W Radio Widok wyjątkowy wywiad z Tomasz Habdas, podróżnikiem pochodzącym z Żywca i autorem bloga W Szczytowej Formie. Nasz gość opowie nam o swojej wyprawie na Dach Afryki.
Chcecie posłuchać o tym jak zdobyć najwyższy szczyt w Afryce? Wywiad przeprowadza Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Jakub Nowak, Anna Zięba
Czy na pewno wiecie jak oznaczane są szlaki w Polsce?
Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat to serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji z udziałem Jakuba Nowaka i Anny Zięby, którą prowadzi Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Joanna Frycz | Gość: Jakub Nowak
Wiecie na czym polega działalność PTTK?
A może chcielibyście zostać członkami tej organizacji? Joanna Frycz zaprasza na spotkanie z Jakubem Nowakiem, prezesem Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu oraz Wiceprezesem Zarządu Głównego PTTK.


Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra
Nie tylko góry zdobywać można! W trakcie audycji „W stronę słońca” dowiecie się jak zaplanować wyprawę na Etnę, czyli na najwyższy aktywny wulkan w Europie.
Opowie nam o tym Magdalena Waligóra, a przepytywać ją będzie Anna Janczyk.


Prowadzący: Marta Krzyżowska, Magdalena Smolicka | Gość: Beata Gołek-Kasprzak
Audycja o Kole Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Jeleśni. W trakcie wywiadu dopytujemy Beatę Gołek-Kasprzak o działalność koła. Audycję prowadzi Marta Krzyżowska i Magdalena Smolicka.


Prowadzący: Marta Krzyżowska
O wyprawie na Kościelec – opowiadać będzie Marta Krzyżowska.

 Prowadzący: Magdalena Smolicka
Wiecie skąd wzięła się nazwa Babia Góra?
I jakie legendy krążą o górze liczącej 1725 m n.p.m.?
O tym opowie dzisiaj Magdalena Smolicka, autorka podcastu.


Prowadzący: Kino Janosik | Gość: Bartosz Malinowski
W tym odcinku będziecie mogli wysłuchać relacji Bartosza Malinowskiego, który przeszedł Wielki Szlak Himalajski. Wystąpienie miało miejsce w 2020 r. w żywieckim kinie Janosik podczas Festiwalu Górskiego Adrenalinium. Audycję przygotowała Magdalena Waligóra.


Prowadzący: Magdalena Waligóra | Gość: Marta Matuszna i Rafał Bałaś
Zapraszamy Was na pierwszy odcinek naszego magazynu górskiego o nazwie „W stronę słońca”. Rozpoczynamy bardzo lokalnie, bo od akcji Czyste Beskidy. Z naszymi wspaniałymi gośćmi – Martą Matuszną i Rafałem Bałasiem – rozmawiamy o początkach Festiwalu i o tym co możemy zrobić dla urokliwego Beskidu Żywieckiego.


Prowadzący: Anna Janczyk i Magdalena Waligóra | Gość:
Najwyższy aktywny wulkan w Europie, czyli słynna Etna znajdująca się na Sycylii. Pierwsze wzmianki o erupcjach pochodzą z ok. 1500 roku p.n.e., a szacuje się, że od tamtego czasu było ponad 200 wybuchów. To jednak nie przeraża turystów, którzy licznie odwiedzają Sycylię tylko po to by wspiąć się na Etnę! A Wy? Chcielibyście przeżyć taką przygodę? Posłuchajcie audycji „Jej wysokość Etna” w ramach cyklu „W stronę słońca” .

W stronę słońca

Rate it
0%