Strefa wartości

Wspólny mianownik

25

Background
share close

Wywiady z ludźmi idącymi ku Bogu

Są to rozmowy prowadzone z ludźmi zaangażowanymi w życie Kościoła i nie tylko.

Znajdziesz nas również na:
 

 

Posłuchaj naszych podcastów z serii Wspólny mianownik:

 


Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP
Choć wszyscy je mamy, to wcale nie oznacza, że dobrze je znamy – emocje, uczucia… mieszkańcy naszego świata wewnętrznego, z którymi negocjujemy nasze reakcje. Z o. Grzegorzem Ćwierkiewiczem OP – duszpasterzem i terapeutą z Katowic – rozmawiam m.in. o miejscu emocji na modlitwie i w spowiedzi; o złości na innych ludzi, szczególnie na tych najbliższych; o ucieczce od problemów a także o tym co ma wspólnego napęd na 4 koła ze zdrowym życiem. Choć temat burzliwy, rozmowa przebieg spokojnie – zapraszam serdecznie.

 


Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP | Gość: Weronika Kaszub
Zapraszam do drugiej części inspirującej rozmowy o ikonach, tym razem wspólnie patrzymy na ikonę Zstąpienia do otchłani. Okazuje się, że z pozoru oczywista scena zawiera w sobie mnóstwo znaczeń, odniesień biblijnych a przede wszystkim jest świadectwem głębokiej duchowości jej twórców. Koniecznie przejdźcie z nami tę drogę. Zdjęcie ikony jest w poście promującym. Gdyby ktoś był zainteresowany twórczością Weroniki, to zapraszam do zajrzenia na pracowniaweroniki.pl. Audycję prowadzi o. Grzegorz Kuraś OP.

 Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP | Gość: Weronika Kaszub
Ikona jaka jest, każdy widzi – ale czy na pewno? Moją rozmówczynią jest Weronika Kaszub, na wskroś utalentowana malarka ikon, architekt wnętrz i człowiek modlitwy. Pytam m.in. dlaczego ikony są jakie są? Co nam dodają do duchowości? Czy to tylko sprawa dla wtajemniczonych? A także co mają ze sobą wspólnego średniowieczne ikony z tymi kupionymi na przykościelnych bazarach? Zainteresowanych twórczością Weroniki, odsyłamy do pracowniaweroniki.pl. Audycję prowadzi o. Grzegorz Kuraś OP

 Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP | Gość: Bartosz Placak
Zapraszamy na wywiad z człowiekiem, którego papież słuchał uważnie – Bartosz Placak; geolog, który postanowił zostać archeologiem, a po drodze przez rok w Panamie przygotowywał Światowe Dni Młodzieży. To tylko niewielka część historii jakimi chce podzielić się z nami Bartek. Czy rok wystarczy przy przygotować Dni Młodzieży? Jaki jest papież z bliska? Oraz kto może pracować w administracji Kanału panamskiego? Audycję prowadzi o. Grzegorz Kuraś OP.

 Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP | Gość: Emil Smolana OP
Zapraszam na wyjątkową rozmowę o grupach destrukcyjnych i o działaniu sekt – choć wydawać się może, że jesteśmy ludźmi racjonalnymi i że działamy w sposób świadomy, to jednak – niestety – różnego rodzaju grupy ciągle działają, wabiąc gwarancją na zdrowie, powodzenie finansowe czy na zbawienie. Jakie są mechanizmy działania takich grup oraz jakie są sygnały ostrzegawcze, że być może jakieś zachowania zaczynają przybierać formę sekciarską? Czy grupa działająca w Kościele może stać się sektą? A także gdzie szukać pomocy; m.in. o tym o. Grzegorz Kuraś OP rozmawia z o. Emilem Smolaną OP, dyrektorem Dominikańskiego Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych.

 Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP | Gość: Piotr Laskowski OP
Niezwykle inspirujący wywiad z br. Piotrem Laskowskim OP, człowiekiem, który zamienił fizykę i programowanie na filozofię i teologię… i nie żałuje. Będzie trochę o przygodzie, sensie życia i tym, że wykrywacz metalu nie znalazł stołu… Jednym zdaniem – jak filozofia pomaga twardo stąpać po ziemi i patrzeć ze zrozumieniem przed siebie – na świat i w górę – na Boga. Wywiad prowadzi o. Grzegorz Kuraś OP

 Prowadzący: o. Grzegorz Kuraś OP | Gość: Daniel Długajczyk
W ramach audycji „Wspólny Mianownik” o. Grzegorz przeprowadził wywiad z Danielem Długajczykiem, trenerem, sportowcem, miłośnikiem modlitwy i Maryi.


Strefa wartości

Rate it
0%